Parkety

parkety

Parkety - parketové čtverce

parketyParkety a parketové čtverce se již dříve vyráběly ve 2 technologických variantách. Při opravách historických podlah jsme u podlah realizovaných v 19. století nalezli jak celomasivní, tak sendvičové provedení parket. Historie parket a parketových čtverců však v Evropě sahá až do 17. století.

Zakázkově vyráběné intarzované čtverce vhodné zejména do luxusních atypických interiérů nebo historických objektů.

Použitím rozličných tvarových designů v kombinaci různě barevných dřevin vzniká takřka nekonečná variabilita výsledného vzhledu podlahy.

Využijte jedinečnosti ručního zpracování masivu při vytváření originálních interiérů reflektujících Vaši osobnost, životní styl a atmosféru objektu. Každou zakázku připravuje tým zkušených truhlářů jako jedinečný originál.

Parketové čtverce mohou být vyrobeny jako celomasivní v tloušťce 22 mm, kdy všechny dílce intarzie jsou spojovány na pero a drážku, nebo v tloušťce 10 mm, kdy je celá intarzie podlepena síťkou (stejně jako mozaikové parkety). Druhým technologickým způsobem je tzv. sendvič (vrstvenná intarzie), kdy nášlapnou vrstvu tvoří masivní nákližek tloušťky 4-10 mm, který je nalepený na podkladní nosnou vrstvu, obvykle tvořenou materiálem z aglomerovaného dřeva (např. překližka, laťovka apod.).

Celomasivní parkety 

Parkety a parketové čtverce 

V tradičním celomasivním provedení jsou podle požadovaného vzoru vyráběny z atypických vlysů s perem a drážkou po obvodě a tyto vlysy jsou sestavovány do parketového čtverce. Díky této parketykonstrukci se parketové čtverce na podlaze chovají stejně jako vlysové podlahy. Při požadované síle 10 mm jsou jednotlivé dílce intarzie vyřezány z 10 mm silných švarten masivního dřeva, seskládány do požadovaného vzoru parkety a pro snadnější manipulaci podlepeny síťovinou. Také tyto podlahy se po instalaci na podlahu vyrovnají svou stabilitou klasickým vlysovým podlahám nebo mozaikovým podlahám. Při podobné užitné hodnotě (životnosti) a stejném vzhledu jako u 22 mm silných masivů je jejich výhodou nižší cena.

Sendvičové parkety

Sendvičové (neboli vrstvené) parkety, jsou, jak již název napovídá, konstruovány z několika vrstev. Optimální je lichý počet vrstev - při sudém počtu vrstev dochází k přetahování nosné vrstvy nášlapnou vrstvou a tím pádem k prohnutí parkety. Vždyť namáčenými dubovými klíny se trhaly skály. I nábytek je vždy dýhován oboustranně, a to je používána dýha pouze 1 mm! Pro podlahy bývá obvykle nášlapná vrstva v síle 5-10 mm.

Pokud Vás zajímá více detailů o různých konstrukcí parket, přečtěte si co by jste měli vědět.

Podlahy z parket a parketových čtverců jsou jedinečnou součástí interiéru samy o sobě. Opravdu originální luxusní design získáte použitím bordur nebo vkládáním ornamentů.

Prohlédněte si naše stránky, abyste nalezli to, co naplní Vaši představu o zakázkovém designu. Nebojte se kombinovat dřevo s kamenem, dlažbou či kovem. Nestačí-li naše stránky Vaší náročnosti, využijte nápadů od světových výrobců.

U luxusních podlah mějte na paměti, že:

  • konstrukční skladebná výška dřevěné podlahy činí 30-45 mm, to je nezbytné pro dodržení maximální kvality při použití jedinečné technologie konstrukce (tato konstrukce lze použít také u podlahového vytápění - informujte se)
  • dodací lhůty se odvíjí od celkové výměry a použitých dřevin, obvykle 8-12 týdnů
  • za režijní poplatek Vám z vybraných dekorů připravíme vizualizaci, v případě realizace je tento poplatek odečten od ceny prací

Design a vzory parket zde

 

Veškeré názvy, loga a fota jsou soukromým majetkem C 2008 L Trading.
Jejich kopírování a používání není možné bez předchozího písemného souhlasu firmy L Trading.