Pr články

Podlahové krytiny a jak o ně pečovat

Velká část veškerých nečistot může být eliminována, pokud využijeme funkcí rohožky před vchodem, nebo ve vstupních zónách do bytu. Podlahové krytiny se nejvíce znehodnocují díky nečistotám, které jsou vneseny na jejich povrch z venku. Hlína, prach, bláto atd. Jakmile bude podlahová krytina tímto způsobem znečištěná, je důležité, aby tato nečistota byla co nejdříve odstraněna. Pokud nečistotu z podlahové krytiny neodstraníme hned po její nanesení, bude se mnohem složitěji odstraňovat v budoucnu.

Nově položená podlahová krytina

Nové položená podlahová krytina musí byt před prvním použitím důkladně vyčištěná. Z podlahové krytiny musí být odstraněny všechny zbytky výrobních a montážních nečistot.

Ošetření podlahové krytiny

Po vyčištění povrchu podlahové krytiny musí následovat ošetření povrch a to také před tím než se začne podlaha používat. Tímto ošetřením podlahy bude zmenšeno špinění a materiál podlahové krytiny bude lépe chráněn proti různým mechanickým vlivům a běžné čištění bude mnohem pohodlnější, protože nečistota nebude zasychat přímo na podlaze, ale bude na ochranném povlaku, který bude aplikován při ošetření podlahy.